BOĞAZİÇİ ÜNİVERSİTESİ // ALBERT LONG HALL KLASİK MÜZİK KONSERLERİ // ARŞİV

20 ŞUBAT

Verdi Yılına Merhaba

Genç Operacılarımızın Gala Konseri

Evren Işık (koloratur), Deniz Yetim (soprano), Nesrin Gönüldağ (mezzo), Utku Kuzuluk (tenor), Caner Akgün (bariton), Rayna Popova (piyano/korrepetitör)

Verdi-Rigoletto: Kuvartet/ Donizetti-L. di Lammermoor: Regnava nel silenzio/ Verdi-Macbeth: Macduff’un aryası/ Verdi-Maskeli Balo: Amelia’nın aryası “Morro”/ Donizetti-Aşk İksiri: düet "Venti Scudi"/ Rossini-Sevil Berberi: Rosina’nın aryası ve Rosina ile Figaro’nun düeti/ Verdi-Don Carlo: Rodrigo′nun aryası/ Verdi-Simon Bocanegra: Amelia’nın aryası/ Donizetti-Aşk İksiri: Nemorino’nun aryası "Una furtiva..” / Verdi-Rigoletto: Gilda’nın aryası "Gualiter Maldè" / Verdi: LaTraviata düet "Parigi,o cara"/ Verdi-Don Carlo: Eboli’nin aryası “Nel giardin..”/ Verdi:Il Trovatore düet: “Udiste? Come albeggi”.

27 ŞUBAT

Floransa Anısı

Festival Strings Lucern

Solist: Alexander Kionke (viyolonsel)

O. Respighi: Antik Danslar ve Aryalar, Süit, No. 3/ P. İ. Çaykovski: Noktürn, No. 4, Op.19 ve Pezzo capriccioso Op. 62/ H. Wolf: İtalyan Serenatı/ P. İ. Çaykovski: Floransa Anısı.

06 MART

Tuşlarda Romantizm

Gülsin Onay (Piyano Resitali)

L. van Beethoven: Ayışığı Sonatı/ Mendelssohn: Variations Sérieuses/ Chopin: Andante spianato et Grande Polonaise brillante/ F. Chopin: Ballad, No. 3, Op. 47 ve Sonat, No. 2, Op. 35.

13 MART

Bir Masal Yolculuğu

Ashley Solomon (flüt) ve Terence Charlston (klavsen)

G. F. Handel: Sonat, No. 1b, Op. 1/ G. Frescobaldi: Cento Partite sopra il Passachagli/ F. M. Veracini: Sonat, Mi minör/ A. Corelli: Sonat, No. 8, Op. 5/ Vivaldi: Sonat, “Il Pastor Fido”/ G. F. Handel: Harmonious Blacksmith’ten Prelüd ve Çeşitlemeler/ P. A. Locatelli: Sonat, No. 1, Op. 2.

20 MART

Arp Telleri Rengârenk

Şirin Pancaroğlu (Arp Resitali)

A. Mudarra: Fantasia/ D. Mustafa: Rehavi Saz Semaisi/ B. Britten: Süit, Op. 83/ E. Granados: Epilogo/ I. Albeniz: Asturias/ C. Salzedo: Lamentation/ C. Cardel: Milonga Sentimental/ Á. Piazzolla: Tardecita Pampeana ve Çingene Tangosu / A. Caplet: Divertissement à l’espagnole/ M. Tournier: Sonatin.

27 MART

Oda Müziği Akşamı

Ensemble Mediterrain

W. A. Mozart: Kuvartet, K. 370/ B. Martinu: Trio/ H. Uçarsu: “Handgemacht (Elişi)”/ J. Brahms: Piyanolu Kuvartet, Sol minör, Op. 25.

03 NİSAN

Çağdaş Seslere Selam

Hezarfen Ensemble

Özcan Ulucan (keman), Nilay Karaduman (keman), Ulrich Mertin (viyola), Ozan Tunca (viyolonsel), Müge Hendekli (piyano)

Z. Gedizlioğlu: Akdenizli/ A. Pärt: Fratres/ F. Köksal: Kuvartet, No.1/ Ö. Manav: Horon ve Güzel Atlar Ülkesi/ Z. Gedizlioğlu: Susma/ K. İnce: Fantasy of a Sudden Turtle.

10 NİSAN

Gençlerimiz Dünya Sahnelerinde

Pekineller / Dünya Sahnelerinde Genç Yetenekler Konseri

Ege Banaz (klarinet), Yağızcan Keskin (klarinet), Kıvanç Tire (keman), Yusuf Çelik (viyolonsel), Yunus Tuncalı (piyano)

C. Baermann: Duo Concertant, Op. 33/ E. Grieg: Keman Sonatı, No. 3/ L. van Beethoven: Klarinetli Trio, Op. 11/ S. Rahmaninof: Trio élégiaque No. 1.

17 NİSAN

Viyolonsel ve Piyanonun Söyleşisi

Maximilian Von Pfeil (viyolonsel) ve Kemal Cem Yılmaz (piyano)

L. van Beethoven: Viyolonsel Sonatı, No. 3, Op. 69/ Brahms: Viyolonsel Sonatı, Mi minör, Op. 38/ Şostakoviç: Viyolonsel Sonatı, Re minör, Op. 40/ K. C. Yılmaz: “44”.

02 MAYIS

Flamenko Coşkusu

Maria Tavora Flamenco Group

09 EKİM

MÜZİK BAŞLIYOR

Charlie Siem (keman) ve Caroline Jaya-Ratnam (piyano)

http://www.charliesiem.com

Program:

Grieg: Keman Sonatı, No. 3, Do minör

Ravel: Çigan

Brahms: Sonat, Op. 103, No. 3

Hubay: Parlak Fantazi “Carmen”

23 EKİM

ASKERİN ÖYKÜSÜ

İstanbul Oda Orkestrası - Hakan Şensoy (Şef), Genco Erkal (Anlatıcı), Cihat Aşkın (Keman), Nusret İspir (Klarnet), Cavit Karakoç (Fagot), Arda Agosyan (Kontrbas), Volkan Çoşar (Trompet), Tolga Akkaya (Trombon), Müşvik Uzun (Vurmalı Çalgılar)

Program:

Stravinsky / Ramuz: Askerin Öyküsü (müzikli tiyatro, Türkçeleştiren: Cevat Çapan)

 

30 EKİM

RÜZGÂRIN ŞARKILARI

İstanbul Wind Ensemble: Elif Yurdakul (flüt), Seyit Mas (obua), Ecesu Sertesen (klarinet), Mert Kutluğ (fagot), Sertan Sancar (korno)

Program:

Grieg: Peer Gynt Süiti No. 1

Ibert:Trois Pièces Brèves

Say: Alevi Dedeler Rakı Masasında

Briccialdi: Rossini’nin Sevil Berberi Üstüne Fantastik Potpuri

Nielsen: Üfleme Beşlisi Op. 43

                                                                        Bizet: Carmen Süiti.

06 KASIM

BİR PİYANO EFSANESİ

Elizabeth Leonskaja (piyano)

1. ALBERT LONG HALL PİYANO GÜNLERİ’NİN AÇILIŞI

Program:

Beethoven: Sonat, Op. 31, No. 2

Schumann: Kelebekler

Ravel: Soylu ve Duygulu Valsler

Debussy: 3 Prelüd

Schubert: Sonat, D 850, “Gasteiner”.

13 KASIM

ÜÇ ÜNLÜ SOLİST ÜÇ BAŞYAPIT

Daniel Dodds (keman), Alexander Kionke (viyolonsel), Dmitri Demiashkin (piyano)

Program:

Beethoven: Piyanolu Trio, Op.11, “Gassenhauer”

Mendelssohn: Piyanolu Trio, Re minör, Op. 49

Dvořák: Op. 90, “Dumky” Trio.

19 KASIM

SPİVAKOV VE MOSKOVA VİRTÜOZLARI *

Vladimir Spivakov (şef / keman solo)

*Özel Konser olarak düzenlendiğinden kombine kart ücretine dahil değildir.

**Konser tarihi SALI günüdür.

Program:

Vivaldi: Keman Konçertosu, Mi minör

Rossini: Sonat, No.1

Boccherini: Senfoni, Re minör

Çaykovski: Yaylılar için Serenat

27 KASIM

CAMERATA SALZBURG ÜYELERİ VE ORGUMUZ

Anne Marie Dragosits (org)

Program:

J. S. Bach: Toccata, Sol Majör, BWV 916

Mozart: Sonata di Chiesa KV274 ve Sonata di Chiesa KV336

Boccherini: Serenat

Handel: Org Konçertosu, Op. 4, No. 1

Haydn: Senfoni, No. 83, “La Poule”. 

04 ARALIK

GİTARIN RENKLERİ

Murat Usanmaz (gitar)

Program: 

Sabicas: Zapateado en Re/ A. B. Mangore: Vals, Op. 8, No. 3 ve No. 4

E. Maya: Rondeña/

J. S. Bach: Prelüd, BWV 1006a

Paco de Lucia: Percusión Flamenca

F. Tárrega: Recuerdos de la Alhambra

                                                                        D. Aguado: Rondo

                                                                        M. Usanmaz: Anadolucía

                                                                       Şostakoviç: Caz Süiti, Vals No. 2

                                                                        Efem: Düzenleme

                                                                        M. Usanmaz ve Sanlucar: Panaderos Flamencos.

11 ARALIK

TUŞLARDA ROMANTİZM

Emre Şen (piyano)

1. ALBERT LONG HALL PİYANO GÜNLERİ’NİN 2. KONSERİ

Program:

Chopin: Noktürn, Op. 27, No. 2 ve Sonat, Op. 35, No. 2

Rahmaninof: Corelli’nin Teması Üstüne Çeşitlemeler, Op. 42

Liszt: Années de Pèlerinage I ve Vallée d’Obermann.

 

18 ARALIK

“NAXOSLU ARIANNA”

Çimen Seymen (soprano), Mirella Giardelli (piyano ve org)

Parisli sanatçılardan Monteverdi’den Haydn’a, açıklamalı Erken Dönem şarkıları

 

 

Program:

Monteverdi: Lamento di Arianna

Haydn: Naxoslu Arianna - Flotenuhrmusik (org) - İngiliz Kanzonetleri - Çeşitlemeler Hob XVII 6 (piyano) - Circe Operası’ndan arya.

19 ŞUBAT

EFSANE DANSÇILAR

KREMLİN BALESİ SOLİSTLERİ

Yer:

Garanti Kültür Merkezi/Ayhan Şahenk Salonu

 

Sanatçılar:

ALEXANDRA TIMOFEEVA / IRINA ABLITSOVA / ALIsa ASLANOVA / SAORI KOIKE / MIKHAIL MARTYNYUK / MIKHAIL YEVGENOV / EGOR MOTUZOV 

 

Program:

Çaykovski: Prens ve Marie’nin Dansı, Fındıkkıran balesi

Tursunov: İlk Öpücük

Saint-Saëns: Ölen Kuğu

Massne: Elegie

Çaykovski: Rus

Drigo: İkili Dans, Talisman

Adam: Conrad ve Medora’nın Dansı, Korsan balesi

Chopin: Prelüd, Les Sylphides balesi –Süre: 3'

Spektor: “In spite of everything”

Vangelis: Güneş ve Ay, Güzel ve Çirkin balesi

Çaykovski: Prens Siegfried ve Odette’nin Adagio’su, Kuğu Gölü balesi

Minkus: Kitri ve Basil’in Dansı, Don Kişot balesi 
Final

26 ŞUBAT

PİYANO GÜNLERİNDE BİR USTA

AYŞEGÜL SARICA (Piyano, Devlet Sanatçısı)

Program:

J. S. Bach: Partita, No. 1, Si bemol Majör, BWV825

Beethoven: Sonat, La bemol Majör Op. 110, No. 31

Fauré: Noktürn, No. 1, Mi bemol minör, Op. 33 / İmpromptu No. 2 Fa minör, Op. 31

Grieg: Yedi Lirik Parça

Kodály: Maroşek Dansları

05 MART

ŞİİRLE ŞARKININ BULUŞMASI

MICHAEL CHANCE (Kontrtenor) / MAGGIE COLE (Org ve Piano)

Program:

Handel: “Dove Sei”, Rodelinda / “Hymen haste”, Semele / “How beautiful are the feet”, Messiah / Org solo

Purcell: “Strike the Viol” / “Vouchsafe, O Lord”, Te Deum / “Evening Hymn”

J. S. Bach: “In deine Haende”, Cantata 106 / “Buss und Reu”, Matthaus Passion / Agnus Dei, Si minör Mes

Tippett: Ariel Şarkıları

Schubert: Ganymed / “Nacht und Traume”

Butterworth: A Shropshire Lad / “Loveliest of Trees” / “When I was one and twenty” / “The lads in their hundreds” / “Is my team ploughing?”

Parry: “Music when soft voices die”

Howells: Kral David

W. B. Yeats: “Down by the Salley Gardens” (Britten düzenlemesi)

 

12 MART

MOZART’A SONSUZ SAYGI

BİLKENT SENFONİ ORKESTRASI / IŞIN METİN (Şef) / HANDE KÜDEN (Keman)

Program:

Mozart: Küçük Bir Gece Müziği

 Keman Konçertosu, No. 4, Re majör K.218

 Senfoni No. 40

 

19 MART

PİYANO GÜNLERİNDE BİR FIRTINA

KHATIA BUNIATISHVILI (Piyano)

Program:

Liszt: Sonat, Si minör

Ravel: Vals

Chopin: Sonat No. 2

Stravinski: Petruşka Balesi’nden Üç Bölüm

Danse russe/ Chez Petrouchka/ La semaine grasse

 

26 MART

VENEDİK’TEN ESİNTİLER

I SOLISTI VENETI / CLAUDIO SCIMONE (Şef) / BÜLENT EVCİL (Flüt)

Program:

Vivaldi: İki keman, viyolonsel ve yaylılar için Re minör Konçerto, Op. 3, No. 11, “L’Estro Armonico” / Flüt ve yaylılar için Sol minör Konçerto, Op. 10, No. 2, “la Notte” / Re majör Konçerto, Op. 10, No. 3 "Il Gardellino"

Briccialdi: Flüt ve yaylılar için Venedik Karnavalı üzerine Çeşitlemeler, Op. 10

Albinoni: Obua ve yaylılar için Re minör Konçerto, Op. 9, No. 2,  Ros. I. 9. 2 

Vivaldi: Mandolin ve yaylılar için Re Majör Konçerto, RV 93                       

Tartini: Viyolonsel ve yaylılar için La Majör Konçerto           

Locatelli: Keman ve yaylılar için Re Majör Konçerto, Op. 3, No. 12, “L’Arte del violino”

 

02 NİSAN

BEYAZ GECELER

TATJANA MASURENKO (Viyola) / ROGLIT ISHAY (Piyano)

Program:

Şostakoviç: Prelüdler - Op. 34; No.10, No.15, No.17, No.18, No. 24.

Glinka: Re minör Sonat

Çaykovski: Valse Sentimentale, Op. 51, No. 6 

Korsakof: Hintli Ziyaretçinin şarkısı, Sadko operası / Soytarıların Dansı -"Snow Maiden" operasından

Banshikov: Sonat

Prokofiyef: Romeo ve Juliet balesinden seçmeler (Uyarlama: Borisovski)

 

09 NİSAN

DÖRTLÜ İÇİN BAŞYAPITLAR

WIHAN KUVARTET (Yaylı Çalgılar) / LEOŠ ČEPİCKÝ (Birinci Keman) / JAN SCHULMEISTER (İkinci Keman) / KAREL UNTERMÜLLER (Viyola) / ALEŠ KASPŘÍK (Viyolonsel)

Program:

Beethoven: Kuvartet, Op. 18, No. 4

Dvořák: Amerikan Kuvarteti

Schubert: Ölüm ve Bakire Kuvarteti

 

14 NİSAN

ÇAĞDAŞ BİR MÜZİK DİNLETİSİ***

JULIANA HODKINSON

***ETKİNLİK PAZARTESİ GÜNÜDÜR

16 NİSAN

DÖRT ELDEN STRAVİNSKİ

JERFİ AJİ / MICHAEL BERKOVSKY (4 El Piyano)

Program:

Stravinsky: Petruşka (dört el piyano için uyarlama)

                      Bahar Ayini (dört el piyano için uyarlama)                

                      1. Bölüm: Yeryüzünü Kutsama (Adoration of the Earth)

                      2. Bölüm: Kurban (The Sacrifice)

30 NİSAN

ULUSLARARASI ÖDÜLLÜ GENÇLERİMİZ

PEKİNEL “DÜNYA SAHNELERİNDE GENÇ MÜZİKÇİLER” Elvin Hoksa (Keman) / Veriko Çumburidze (Keman) / Dorukhan Doruk (Viyolonsel) / Yunus Tuncalı (Piyano)

 

Program:

Grieg: Do minör Keman Sonatı, Op. 45, No. 3

Ravel: Keman Sonatı, No. 2

Schumann: Fantasiestück, Op. 88

Mendelssohn: Piyanolu trio, Re minör, Op. 49, No. 1

 

07 MAYIS

USTALARDAN PİYANO DÖRTLÜSÜ

DANIEL DODDS (Keman) / DOMINIK FISCHER (Viyola) / ALEXANDER KIONKE (Viyolonsel) / DMITRI DEMIASHKIN (Piyano)

Program:

Schumann: Piyanolu Dörtlü, Op. 47 

Brahms: Piyanolu Dörtlü, Sol Majör, Op. 25, No. 1

 

 

 

15 EKİM

GÜZ VE MÜZİK

Sanatçılar:

Gürer Aykal (şef) / İstanbul Sinfonietta/ Solist: Amit Peled (viyolonsel)

Başkemancı: Pelin Halkacı Akın

 

Program:

Elgar: Serenat 

Haydn: Viyolonsel Konçertosu, Do Majör

(ARA)

Çaykovski: Floransa Anısı.

22 EKİM

APOLLO VE ESİN PERİLERİ 1

Apollon Musagete Quartet

Program:

Haydn: Kuvartet Re Majör, Op. 71, No. 2

Szymanowski: Yaylı Çalgılar Dörtlüsü, No 2, Op. 56

(ARA)

Schubert: Ölüm ve Genç Kız Kuvarteti 

24 EKİM

BACH VE MÜRİTLERİ***

***Etkinlik Cuma saat 20:00′da başlayacaktır.

Cem Mansur / Türkiye Gençlik Oda Orkestrası / Emir İlgen (piyano)

 

Program:

C. P. E. Bach: Sinfonia, Do Majör

J. S. Bach: Piyano Konçertosu Fa minör 

(ARA)

Mendelssohn: Yaylı Çalgılar Senfonisi, No.12

Villa-Lobos: Bachianas Brasilieras, No. 9. 

05 KASIM

CHOPIN’İN ÜLKESİNDEN BİR YILDIZ

Piyano Günleri 1: Mateusz Borowiak

Program:

Bach: Partita No. 2, Re minör, BWV 1004 - Chaconne 

Schubert: Impromptu Si bemol Majör, Op. 142, No. 3

Beethoven: Sonat, La bemol Majör, Op. 110 

(ARA)

Chopin: Barcarolle, Fa diyez Majör, Op. 60

Chopin: Impromptu, Fa diyez Majör, Op. 36  

Szymanowski: Bir Leh Teması Üstüne Çeşitlemeler Op. 10. 

12 KASIM

MELEKLERİN TROMPETİ

Howard Rowntree (trompet) ve Terence Charlston (org)

Program:

J. Clarke: Sahne Süiti  

J. S. Bach: Prelüd, Mi bemol Majör, BWV 552 

Neruda: Trompet Konçertosu, Mi bemol Majör

(ARA)

Vivaldi: Konçerto, La Majör, Op. 3, No. 5 

Copland: Quite City 

Karg-Elert: İki Koral Doğaçlama, Op. 65, No. 5 & 59

Handel: Trompet ve Org Süiti. 

19 KASIM

SCHUBERT GECESİ

Camerata Salzburg Solistleri

Program:

Schubert Yapıtları:

- 5 Alman Dansı  

- “Kurumuş Çiçekler” (flüt ve yaylılar uyarlaması)

- Kuvartet Bölümü, Do Majör

(ARA)

- Yaylı Çalgılar Üçlüsü, Si Majör, D471 - Allegro 

- Senfoni No. 5. 

21 KASIM

KORONUN TILSIMI***

***Etkinlik Cuma günüdür.

Laurenscantorij (“St. Lawrence Church Choir”)

Şef: Wiecher Mandemaker

 

Program:

Frank Martin: Çift Koro için Missa

(ARA)

J. S. Bach: 2 Motet (BWV 230 ve 28/2a). 

26 KASIM

BARIŞ İÇİN MÜZİK

Barış İçin Müzik Çocukları

Program:

Yaylı Çalgılar Orkestrası  

(ARA)

Brass Band

 

03 ARALIK

ÜÇ ÇALGI İKİ ÖYKÜ

Esen Kıvrak (keman), Çağ Erçağ (viyolonsel) ve Başar Can Kıvrak (piyano)

Program:

Çaykovski: Piyanolu Trio, Op. 50, La minör  

(ARA)

Piazzola: Mevsimler. 

10 ARALIK

TUŞLARDA İZLENİMLER***

***ÖZEL KONSER

Piyano Günleri 2: Hüseyin Sermet

 

Program:

Schubert​: Büyük Sonat
(ARA)
Mendelssohn​: İskoç Fantazisi/ Ravel: Gaspard de la Nuit

17 ARALIK

FLÜT VE ARP SÖYLEŞİSİ

Julien Beaudiment (flüt) ve Marie Pierre Langlamet (arp)

Program:

J. S. Bach: Sonat, Sol minör, BWV 1020 

Mozart: Sonat, Mi minör, KV 304 

Fauré: “Berçeuse de Dolly” 

Fauré: Sicilienne 

Ibert: “Entr’acte”  

(ARA)

Debussy: “En bateau”  

Debussy: “Beau soir”  

Tournier: “Au matin”, solo arp için 

Ravel: Habanera 

De Falla: “Asturiana” ve “Nana” (7 Popüler İspanyol Şarkısı’ndan) 

Piazzola: Café 1930 ve Night Club 1960, Tango Hikâyesi’nden. 

23 ARALIK

YENİ YIL KONSERİ***

***Etkinlik Salı günüdür.

Musica Viva Oda Orkestrası:

Şef: Alexander Rudin / Solist: Liliya Gaysina (soprano)

 

Program:

Mozart: Divertimento 

Boccherini: “Stabat Mater” kantatından aryalar 

Boccherini: Viyolonsel Konçertosu, Sol Majör (solist Alexander Rudin) 

(ARA)

Rahmaninof: Vokaliz 

Gounod: “Romeo ve Juliyet” operasından Juliyet’in Valsi (L. Gaysina) 

Dvořák: Yaylı Çalgılar için Serenat

18 ŞUBAT

BEŞ ÇALGI - BEŞ COŞKU

SEBASTIAN MANZ (KLARİNET),

RAMON ORTEGA QUERO (OBUA),

MARC TRENEL ( FAGOT),

DAVID FERNANDEZ ALONSO (KORNO)

GÜLRU ENSARİ (PİYANO)

Üfleme çalgılar ve piyano

 

PROGRAM

Francaix: Küçük Dörtlü/

Beethoven: Beşli op.16

ARA

Mozart: Beşli K.452 

25 ŞUBAT

EFSANE AİLELER

JEREMY MENUHIN (PİYANO),

MOOKIE LEE MENUHIN (PİYANO),

SASHA ROZHDESTVENSKY (KEMAN)

Piyanoda dört el ve keman/piyano 

 

PROGRAM

Mozart: Keman - piyano sonatı, K379

Schubert - Fantazi Fa minör (dört el)

ARA

Schubert - Çeşitlemeler (dört el)

Şostakoviç: Keman - piyano sonatı

04 MART

SON SONATLAR

PİYANO GÜNLERİ-1: ÖZGÜR AYDIN (PİYANO)

 

PROGRAM

Schubert: Piyano Sonatı, No. 21, D. 960

ARA

Beethoven: Piyano Sonatı, No. 32, Op. 111

11 MART

İDİL BİRET VE MOZART

PİYANO GÜNLERİ-2: İDİL BİRET VE CAN OKAN (ŞEF) AIMA FESTİVAL ORKESTRASI

Piyano ve orkestra

 

PROGRAM

Mozart: Küçük Bir Gece Müziği / Usmanbaş: Küçük Gece Müziği

ARA

Mozart: Piyano Konçertosu: K. 453.

18 MART

FOLKLORİK RENKLER

PIATTI QUARTET

Dört yaylı çalgı

 

PROGRAM

Bartok: Kuvartet No. 5/ Wolf: Italyan Serenadı

ARA

Dvorak: Kuvartet op. 106

24 MART

ROMANTİZM DORUKTA (ÖZEL KONSER)

GAUTIER CAPUÇON VE GÜLRU ENSARİ

Viyolonsel ve Piyano

 

PROGRAM

Schumann: Fantasiestücke

Brahms: Çello-Piyano Sonatı No.1

ARA

Franck: Piyano-Çello Sonatı.

***Etkinlik Salı günü saat 19:30’da başlayacaktır.

01 NİSAN

RENGARENK ÜÇLÜLER

PETROF PIANO TRIO

 

PROGRAM

Haydn: "Gypsy rondo”/ Lalo: Piano trio Op.7

ARA

Dvořák: Piano Trio Op.26

08 NİSAN

GENÇLİĞİN FIRTINASI

PEKİNELLER VE DÜNYA SAHNELERİNDE GENÇ MÜZİSYENLER PROJESİ

 

PROGRAM

Bizet /Jenö Hubay: Carmen - Fantasie brillante - Doğa Altınok-keman ve Yunus Tuncalı-piyano

Saint-Saëns: Introduction ve Rondo Capriccioso - Elvin Hoxha-keman ve Yunus Tuncalı-piyano

Bartók: “Açık Havada” - Can Çakmur-piyano

ARA

Mozart: Piano Trio No. 6, K. 564/ Arensky: Piano Trio op.32, No.1 - Veriko Tchumburidze-keman, Dorukhan Doruk-viyolonsel ve Yunus Tuncalı-piyano

15 NİSAN

KEMAN PİYANO SÖYLEŞİSİ

CİHAT AŞKIN (keman) VE ZEYNEP ÜÇBAŞARAN (piyano)

 

PROGRAM

CLÁUDIO CARNEYRO (1895-1963)
Bruma
Improviso sobre uma cantiga do povo
A roda dos degredados –TOPLAM SÜRE: 16'
 
WOLFGANG AMADEUS MOZART (1756-1791)
Keman ve Piyano Sonatı, La Majör, No. 35, KV. 526 11 –SÜRE: 25'
Molto allegro / Andante / Presto
 
ARA
 
EUGEN SUCHOŇ (1908-1993)
Keman ve Piyano için Sonatina, Op. 11 –SÜRE: 12'
Allegretto con agitatione / Largo / Allegro Assai
 
FRANZ LISZT (1811-1886)
Reminiscences de Lucia de Lammermoor de Donizetti, S. 397, Andante Final (Zeynep Üçbaşaran) –SÜRE: 6'
 
KAROL SZYMANOWSKI (1882-1937)
Noktürn ve Tarantella, Op. 28 –SÜRE: 10'

29 NİSAN

GENÇLİK VE CAZ

“Baki Duyarlar” yönetiminde

İSTANBUL GENÇLİK CAZ ORKESTRASI

06 MAYIS

DANSLAR VE ŞARKILARLA KIŞA VEDA

TERCIA REALIDAD TOPLULUĞU

Dansçı, şarkıcı ve eski çalgıların solistleriyle Barok Çağdan canlandırmalar.

 

PROGRAM:

“DELİCESİNE AŞK”

Purcell: Periler Kraliçe’sinden süit ve aryalar

ARA

Handel: Il Delirio Amoroso

07 EKİM

TEK ÇALGIDA BİR ORKESTRA

Daniel Müller-Schott viyolonsel

J. S. Bach: Solo Suit, No. 2 / B. Britten: Solo

Suit, No. 2 / J. S. Bach: Solo Suit, No. 3.

14 EKİM

YAYLI ÇALGILARLA DÜŞLER

Festival Strings Lucerne Üyeleri

F. Mendelssohn: Sekizli / G. Enescu: Sekizli

21 EKİM

VIVA VIVALDI

Deutsche Oper Berlin Oda

Orkestrası ve Solistleri

Natalie Buck soprano

Lorena Medina mezzo-soprano

Selim Aykal fagot

Daniel Draganov başkemancı

A. Vivaldi: Yaylılar Koncertosu, “alla rustica”,

RV. 151 / Fagot Koncertosu, La minor, RV.

497 / Yaylılar Koncertosu, Do minor, RV. 120

/ Yaylılar Koncertosu, Do Major, RV. 117 /

Motet "In furore giustissimae irae”, RV. 626

/ Yaylılar Koncertosu, Mi minor, RV. 134 /

Fagot Koncertosu, Mi minor, RV. 484 / Kantat,

“Cessate, omai cessate”, RV. 684.

04 KASIM

DÖRT GENÇ DÖRT COŞKU

Hades Kuvartet

Romuald Grimbert-Barré 1. keman

David Bahon 2. keman

Guillaume Leroy viyola

Nil Kocamangil viyolonsel

W.A. Mozart, Yaylı Kuartet No.15 re minör K.421

F. Say, Yaylı Kuartet "Divorce" Op.29

A. Dvorak, Yaylı Kuartet No.13 Sol Majör Op.106

10 KASIM

İdil Biret: Bir Harika Çocuğun Portresi

Belgesel gosterimi ve İdil Biret ile söyleşi

Program ücretsiz ve yerler numarasızdır.

Kombinler yerini koruyacaktır.

11 KASIM

YİRMİNCİ YÜZYILA YOLCULUK

Selin Gürol klarinet

Alican Süner keman

Kemal Cem Yılmaz piyano

J. S. Bach: Kromatik Fantazi ve Fug (piyano) /

F. Poulenc: Sonat (klarinet-piyano) / H.

Wieniawski: Faust Fantazi (keman-piyano) /

D. Milhaud: Trio / A. Hacaturyan: Trio.

18 KASIM

PİYANODA BİR BÜYÜK USTA - PİYANO GÜNLERİ 1

Elena Bashkirova

R. Schumann: Gece Parcaları, Op. 23 / A.

Mozart: Fantazi, K. 475 / W. A. Mozart: Sonat,

K. 457 / F. Liszt: Funeraille, No. 7, S. 173 /

F. Liszt: Ballad, No. 2, S. 171 / I. Albeniz: 5

İspanyol Kantatı, Op. 232.

25 KASIM

İTALYA’DAN MİNYATÜRLER

Patrizia Ricci flüt

Giulia Biagetti org

G. Belier: Toccata / J. S. Bach: Sonat, BWV.

1033 / D. Bedard: Suite Liturgique / G. Puccini:

Salve del ciel Regina / J. S. Bach: “Bist du bei

mir” / J. Zwart: Fantazi / J. Nieland: Toccata

/ J. S. Bach: Sonat, BWV. 1035 / C. Saint-

Saens: Prelud ve Fug / J. S. Bach: Sicilienne / J.

Bonnet: Nokturn / G. Verdi: La Vergine degli

Angeli / B. Somma: Toccata.

02 ARALIK

ERKEN/GEÇ ROMANTİK DÖRTLÜLER

BORUSAN QUARTET

ESEN KIVRAK 1. keman
OLGU KIZILAY 2. keman
EFDAL ALTUN viyola
ÇAĞ ERÇAĞ viyolonsel

Program:
Felix Mendelssohn-Kuvartet Op.44, no.2, Mi minör
ARA
Alexandr Borodin-Kuvartet no.2, Re Majör

09 ARALIK

PİYANODA DÖRT EL VE İKİ EL - PİYANO GÜNLERİ 2

Özgür Ünaldı piyano

Kandemir Basmacıoğlu piyano

W. A. Mozart: 4 El Sonat, K. 357 / R.

Schumann: “Faschingsschwank aus Wien”,

Op. 26 / R. Schumann - F. Liszt: Widmung / F.

Schubert -

F. Liszt: “Wohin?”, Standchen ve “Auf dem

Wasser zu singen” / F. Schubert: 4 El Fantazi,

Fa minor.

16 ARALIK

Belarus Devlet Oda Orkestrası

Belarus Devlet

Oda Orkestrası

Evgeny Bouchkov şef

Marc Bouchkov solist, keman

 

PROGRAM
GIOACHINO ROSSINI (1792-1868)
Yaylı Çalgılar için Sonat, No. 3, Do Majör –SÜRE: 12'
Allegro / Andante / Moderato
 
FELIX MENDELSSOHN-BARTHOLDY (1809-1847)
Keman Konçertosu, Re minör, –SÜRE: 24'
Allegro / Andante / Allegro
 
ARA
 
EDVARD GRIEG (1843-1907)
Yaylı Çalgılar Dörtlüsü, Op. 27, No. 1 (orkestra uyarlaması) –SÜRE: 36'
Un poco andante - Allegro molto ed agitato / Romanze. Andantino / Intermezzo. Allegro molto marcato - Più vivo e scherzando / Finale. Lento - Presto al saltarello

23 ARALIK

YENİ YILA MERHABA

Emre Engin (keman)

Cansın Kara (viyolonsel)

Oxana Shevchenko (piyano)

 

W.A.Mozart: Do major Keman Piano Sonati K.296 (15')

 G.Rossini 'Une Larme' (10')

M. Ravel 'La Valse'  (10')

ARA-

F. Schubert Piano Trio no.2 E-flat major

17 ŞUBAT

İtalyan Müziğinde Melodi ve Ustalık

I Solisti Veneti Claudio Scimone (şef)

G. Rossini: Sonat, Do Majör, No. 3 
A. Vivaldi: Viyolonsel ve Yaylılar Konçertosu, La minör, RV 419; Pikkola flüt ve Yaylılar Konçertosu, La minör, RV 108 ve Keman ve Yaylılar Konçertosu “Grosso Mogul”, RV 208  
A. Salieri: Klarinet ve Yaylılar Konçertosu, “Edoardo e Cristina” operası üstüne 
G. Bottesini: Kontrbas ve Yaylılar Konçertosu, Uyurgezer operası üzerine 
A. Pasculli: Obua ve Yaylılar Konçertosu, La Traviata’dan “Alımlı Anılar”
J. B. Arban: Trompet ve Yaylılar için “Venedik Karnavalı” Üzerine Çeşitlemeler. 

24 ŞUBAT

Akdeniz’in İki Yakasından

Murat Usanmaz Javier Carmona

ANONİM
* Anda Jaleo –SÜRE: 2’
 
FEDERICO GARCÍA LORCA (1898-1936)
* El Vito –SÜRE: 4’
* Café de Chinitas –SÜRE: 3’
 
ANONİM
* Sevillanas Populares –SÜRE: 4’
 
FRANCISCO TÁRREGA (1852-1909)
Recuerdos de la Alhambra –SÜRE: 5’ 30’’
 
MURAT USANMAZ (1976)
Anadolucía –SÜRE: 5’ 30’’
 
DIONISIO AGUADO Y GARCÍA (1784-1849)
Rondo, La minör–SÜRE: 10’
 
ARA
 
MURAT USANMAZ (1976)
“¡Adiós Maestro!” Paco de Lucía’ya… –SÜRE: 5’
 
KAPTANZÂDE ALİ RIZA BEY (1881-1934)
Efem Türküsü (Düzenleme: Murat Usanmaz) –SÜRE: 5’
 
RAFAEL RIQUENI (1962)
Sevilla Süiti’nden bölümler –SÜRE: 14’
* Flamencos en la Feria (Fiesta por Buleria) / * Puerto de Triana (Colombianas) / * Calle del Infierno (Bulerias) / * Júbilo (Guajiras)

ISAAC ALBÉNIZ (1860-1909)
* Rumeros de la Caleta, Op. 71, No. 6 –SÜRE: 4’
* Asturias (Leyenda) –SÜRE: 6’

02 MART

Viyolonseller ve Şarkılar

Cellistanbul ve Dostları

PROGRAM
JOHANN SEBASTIAN BACH (1685-1750)
Arya (4 çello) –SÜRE: 4' 50''
 
GEORGE FRIDERIC HANDEL (1685-1759)
 “Lascia Ch’io Pianga” (soprano ve 4 çello) –SÜRE: 4'
 
GEORGE GERSHWIN (1898-1937)
Fragment (4 çello) –SÜRE: 7' 14''
 
MAURICE RAVEL (1875-1937)
Pavane (4 çello) –SÜRE: 5' 39''
 
ÂŞIK VEYSEL (1894-1973)
“Uzun İnce Bir Yoldayım” (4 çello için düzenleme: Hasan N. Tura) –SÜRE: 6'
 
DAVID POPPER (1843-1913)
Polonaise de Concert (4 çello) –SÜRE: 6' 25''
 
ARA
 
DAVID POPPER (1843-1913)
6 Çello için Requiem –SÜRE: 8' 37''
 
ÁSTOR PIAZZOLLA (1921-1992)
Oblivion (Soprano ve 8 çello için düzenleme: Murat Cem Orhan) –SÜRE: 5'
 
JOHANN STRAUSS (1825-1899)
Neue Pizzicato-polka (8 çello) –SÜRE: 5' 30''
 
SERGEY RAHMANİNOF (1873-1943)
Vokaliz, Op. 34, No. 14 (8 çello) –SÜRE: 6'
 
ÁSTOR PIAZZOLLA (1921-1992)
Fuga y misterio (8 çello) –SÜRE: 4' 50''
 
HEITOR VILLA-LOBOS (1887-1959)
Bachianas Brasileiras, No. 1 (8 çello) –SÜRE: 8'
 
ANONİM (19. yüzyıl)
Korobeiniki (İşportacılar), James Barralet’in 8 çello için düzenlediği 2 Rus Halk Şarkısı’ndan –SÜRE: 6' 17''
 
HEITOR VILLA-LOBOS (1887-1959)
Bachianas Brasileiras, No. 5 –SÜRE: 6' 45'' (soprano ve 8 çello)

 

ÇELLİSTANBUL: Murat Berk, Çağ Erçağ, Melih Kara, Ediz Şekercioğlu
SOLİST: Deniz Yetim (soprano)
VE DOSTLARI: Yılmaz Bişer, Hakkı Öztürk, Şafak Erişkin, İdil Onaran

09 MART

Dört Elden Piyano

Gülru Ensari Herbert Schuch

9 Mart Konser Programı:
M. Ravel-Kaz Ana Süiti
J. Brahms-Valsler, Op.39
P. Hindemith-Sekiz Vals, Op.6, “Drei wunderschöne Madchen im Schwarzwald”
 Ara
Özkan Manav "İki Anadolu Ezgisi"
Stravinsky "Bahar Ayini"

16 MART

Romantik Bir Şölen

Bozok Quartet Emre Elivar (piyano)

A. v. Webern: “Langsamer Satz” 
L. v. Beethoven: Razumowsky Kuvartet, Op. 59 
A. Dvořák: Piyanolu Beşli, La Majör, Op. 81

23 MART

Gençlerle Soluk Soluğa

Ankara Gençlik Senfoni Orkestrası Fazlı Orhun Orhon (şef) Tolga Atalay Ün (şef)

J. S. Bach: Keman konçertosu, Mi Majör (Doğa Altınok) 
W. A. Mozart Piyano Konçertosu No 5 (KV. 175) (Can Çakmur) 
R. Strauss: Cappriccio operasından sextet 
W. A. Mozart: Nefesliler için Senfoni Konsertant.

30 MART

Özel Konser

Alexander Melnikov

F. Schubert: Wandererfantasie 
L. v. Beethoven: Sonat, Op. 10, No. 3 
R. Schumann: Senfonik Etüdler.

06 NİSAN

Haydn’dan Günümüze Yolculuk - Flütlü Trio

Julien Beaudiment (flüt) Jérôme Pernoo (viyolonsel) Hervé N’kaoua (piyano)

JOSEPH HAYDN (1732-1809)
Piyanolu Trio  –SÜRE: 18'
 
GUILLAUME CONNESSON (1970)
Noktürn Toccata’sı (flüt ve viyolonsel) –SÜRE: 3'
 
CARL MARIA VON WEBER (1786-1826)
Trio, Sol minör, J. 259, Op. 63 –SÜRE: 22'
Allegro moderato / Scherzo. Allegro vivace / Schäfers Klage. Andante espressivo / Finale. Allegro
 
GUILLAUME CONNESSON (1970)
Le rire de Saraï (flüt ve piyano) –SÜRE: 10'
Les Trois Chimères (solo viyolonsel) –SÜRE: 10'
 
GEORGE CRUMB (1929)
Vox Balaenae (amplifiye flüt, viyolonsel ve piyano) –SÜRE: 22'
Vokaliz / Deniz Teması / Arkeozoyik / Proterozoyik / Paleozoyik / Mesozoyik / Senozoyik / Deniz Noktürnü

13 NİSAN

“Viyana - 1900” Merlin Ensemble (Kentet)

Martin Walch (birinci keman) Inge Hager (keman) Charlotte Fouchin (viyola) Luis Zorita (viyolonsel) Till A. Körber (piyano)

 

J. Strauss: “Rosen aus dem Süden” (Schoenberg’in kentete uyarlaması), Op. 388 
A. Zemlinsky: Trio, Op. 3 
J. Strauss: “Wein, Weib und Gesang” (Webern’in trioya uyarlaması) 
A. Schoenberg: “Verklärte Nacht”, Op. 4 (Steuermann’ın trioya uyarlaması) 
J. Strauss: “Schatzwalzer” (Webern’in kentete uyarlaması).

27 NİSAN

“Paris - 1920”

Çimen Seymen (soprano) Jérôme Correas (bariton) Vincent Leterme (piyano)

Francis Poulenc 1899-1963
Banalités,1940 G. Apollinaire (1880-1918) S: Voyage à Paris
Bar: Chanson d’Orkenise S: Hôtel
Piano : Germaine Tailleferre 1892-1983 Valse lente 1948
Francis Poulenc 1899-1963
Bar: Le Disparu 1947 poème Robert Desnos (1900-1945)
Parisiana 1954 Max Jacob (1876-1944) S : Jouer du bugle
S : Vous n’écrivez plus
Quatre poèmes de G. Apollinaire 1931
Bar: L'Anguille
Bar: La Carte Postale S: Avant le Cinéma Bar : 1904

Piano : Francis Poulenc, Pastorale (1917-1928) Piano : Eric Satie (1866-1925)
Gnossienne no 1(1889-90)
Sports et Divertissements (1914) La Balançoire
Sop/Bar: Daphaneo (1916)
Piano: Gymnopédies (1888) No 2, No 3
Sports et Divertissements (1914) La Peche/Le Yatching S: J'avais un ami (1904)
Piano: Sports et Divertissements (1914) Le Golf
Sop/Bar: Allons-y Chochotte (1905)

projection Le film « Entracte » René Clair musique Eric Satie, 1924 20min + mini-entracte


Piano: Germaine Tailleferre, 1892-1983 Romance (1913)
Francis Poulenc,
Fiançailles pour Rire (1939) Louise de Villemorin S : Violon
Piano : Germaine Tailleferre « Pastorale » dédiée à Milhaud, Album des Six (1919)
Francis Poulenc,
Chansons Gaillardes (1925-26)
Bar :La Maîtresse Volage Bar :Chanson à Boire Bar :Madrigal
Bar :Sérénade
Piano : Reynaldo Hahn 1874-1947 Valse no 9 La Feuille (1898)
Chansons Grises,(1893) Paul Verlaine (1844-1896) S: Chanson d'Automne
S: Tous deux
S: L'Allée est sans fin S: En Sourdine
Bar: La Lune Blanche Luit - l'Heure exquise Sop/Bar : La Bonne Chanson

Fin et Bis : Moulin Rouge George Auric

04 MAYIS

Yaza Doğru

Franz Liszt Oda Orkestrası

J. Haydn: Noktürn 
B. Bartók: Divertimento 
A. Dvořák: Serenat, Op. 22 
F. Liszt - H. Wolf: Macar Rapsodisi, No. 2.